Szkolenie Zarządu Międzywojewódzkiego „ŚLĄSK” w Poroninie

W dniach 19-22 kwietnia 2017r. w Poroninie, w zaskakujących zimowych okolicznościach przyrody odbyło się szkolenie Międzywojewódzkiego Zarządu „Śląsk” z udziałem Międzywojewódzkiego Zarządu Małopolsko-Świętokrzyskiego.

Na wstępie Przewodniczący Kazimierz Kochan podziękował przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia w szczególności członkom prezydium Federacji w osobach:
– Kol. Teresy Pszczółki – Przewodniczącej Federacji,
– Kol. Ryszarda Gocłowskiego – Przewodniczącego Krajowej Komisji Rewizyjnej,
– Kol. Janusza Horajeckiego – Wiceprzewodniczącego Federacji,
– Kol. Ewy Kretkiewicz – Sekretarz Federacji,
– Kol. Leszka Nowosadko – Członka Prezydium Zarządu Krajowego.

Zaproszenie przyjęli również:

– Kol. Agnieszka Tajak – Przewodnicząca Międzywojewódzkiego Zarządu Małopolsko-Świętokrzyskiego.
– Kol. Józef Lewandowski – Przewodniczący Międzywojewódzkiego Zarządu Zachodnio-Pomorskiego
– Kol. Marcin Sokalski – Prawnik Federacji.

Kazimierz Kochan przywitał wszystkich uczestników oraz przedstawił koleżanki i kolegów z Zarządu Małopolsko-Świętokrzyskiego, którzy wspólnie uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym w Poroninie.
Ze względu na zaskakującą aurę zostały dokonane niewielkie zmiany w organizacji szkolenia, jednak nie zakłóciło to wzajemnej współpracy. Przewodniczący przekazał wiele cennych informacji nt bieżących spraw Zarządu po czym oddał głos Przewodniczącej Federacji Teresie Pszczółce.

Przewodnicząca Federacji powitała wszystkich zgromadzonych uczestników i przedstawiła sytuację prawną i materialną Federacji. Poinformowała o możliwościach korzystania z wypoczynku w domkach w Krynicy Morskiej i Sanatorium w Nałęczowie. Zostały również przekazane informacje w temacie uporządkowania spraw z pozostałymi nieruchomościami należącymi do Federacji. Przewodnicząca przedstawiła również informację nt prowadzonych działań zmierzających do obniżenia kosztów działalności i ustalenia wysokości składek członków Federacji korzystających z prawa ulgowego pobytu w ośrodkach należących do Federacji. Spotkanie obfitowało w wiele ważnych pytań i odpowiedzi za co serdecznie dziękujemy.

Międzywojewódzki Zarząd „Śląsk” dziękuje wszystkim przybyłym gościom za miłą i sympatyczną atmosferę, licząc na dalszą współpracę na rzecz Związków i Federacji.